Yerel Seçimler ve Dersim’e İlişkin Bilgilendirme – EÖC

DEVRİMCİ, DEMOKRATİK VE YURTSEVER KAMUOYUNA AÇIKLAMA

Türkiye ve Kuzey Kürdistan’da yerel seçimler meselesi, seçim tarihi yaklaştıkça ana gündemlerden biri haline geliyor.

Bizler yerel seçimlerin sınıflar mücadelesinin aktüel bir parçası olmasından hareketle, her bölgede, her yerelde devrimci, demokratik ve yurtsever çalışmanın geliştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu bağlamda, Türkiye ve Kürdistan’da kendi çalışmalarımızı yürütmenin yanı sıra, devrimci, demokratik ve yurtsever halk güçlerinin ve adaylarının desteklenmesini doğru buluyoruz. Bütün çabamız esas olarak bu temelde olacaktır.

Bu bağlamda, son süreçte tartışma konusu olan Dersim’deki yerel seçim sürecine ilişkin olarak da bir kaç noktanın aydınlatılması gerekiyor.

EÖC olarak, Dersim yerelliğinde de tüm yurtsever, sosyalist ve devrimci güçlerin birlikte tutum alması gerektiğini düşünüyoruz ve çabamız bunun içindir. Açıklanan ittifak bizim açımızdan bir ittifakın tamamlanmış ve kurulmuş olmasının ilanı değil, tüm güçlere ortaklaşma çağrısıdır. Bu ortaklaşma çabası ve çağrısı, başta DEM Parti olmak üzere tüm devrimci, demokratik ve yurtsever güçleredir. Bu bağlamda, DEM Partiye „karşı olmak“ vb. temelinde herhangi bir ittifak çalışması vb. söz konusu değildir, olamaz.

Devrimci, demokratik ve yurtsever güçlerin yerel seçimler bağlamında birliğine ilişkin görüşmelerde devam etmektedir. Bu noktada sonuç alıcı gelişmelerin çok kısa sürede ortaya çıkacağını görüyoruz, inanıyoruz.

BİRLİK, MÜCADELE, ZAFER!

EMEK VE ÖZGÜRLÜK CEPHESİ