Halkın İradesi Kumpas Davalarıyla Teslim Alınamaz! – EÖC

AKP-MHP faşizminin hazırladığı Kobane Kumpas Davası başta Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Alp Altınörs, Bülent Parmaksız, Ali Ürküt, Ahmet Türk, Gültan Kışanak, Sebahat Tuncel gibi öncü yurtseverler ve devrimcilere „ceza“ yağdırılarak sonuçlandırıldı.

Bu ve benzeri davalar burjuva hukuku bağlamında bile hiç bir dayanağa sahip olmayan kurgusal, yalan ve düzmece temellere yaslanan esas olarak devrimci ve yurtseverleri baskı altına almaya, engellemeye, korku atmosferi yaymaya yönelik cezalandırma operasyonlarıdır.

Devrimciler, yurtseverler, demokratlar yüzyılı aşkın süredir, bu türden sözde „mahkemeler“ eliyle yürütülen faşist terör saldırıları karşı karşıyadır. Daha da ötesi, onbinlerce devrimci, yurtsever, demokrat insanımız, yoldaşlarımız çeşitli faşist terör saldırılarıyla katledildi. Ancak teslim alınamadı, diz çöktürtülemedi! Mücadele ve direniş hep sürdü, hep varoldu…

AKP-MHP faşizminin CHP ile anlaşarak Çevik Bir gibi darbeci bozuntusu generalleri tahliye ettiği gün, Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Bülent Parmaksız gibi devrimcileri, yurtseverleri onlarca yıllık „ceza“lara „mahkum“ etmesi, siyasal ortama yayılan „yumuşama“, „normalleşme“ söylemlerinin ne anlama geldiğini simgesel tarzda apaçık gösteriyor.

Normalleştirilmeye çalışılan şey AKP-MHP siyaseti temelinde burjuva siyasetin Ergenekoncusu, ulusalcısı, dincisi tüm halk düşmanı unsurların birleştirilmesi, en azından çatışmaların azaltılmasıdır.

İşçilerin, emekçilerin, yoksul halkın, devrimcilerin, yurtseverlerin, demokratik güçlerin, başta Kürtler olmak üzere tüm ezilen ulus ve ulusal toplulukların, Aleviler başta olmak üzere ezilen inançların, kadınların, gençlerin, lgbt+ bireylerin payına düşen ise daha fazla yoksullaşma, ulusal, inançsal hakların daha fazla inkarı, cinsel baskının daha fazla artması, faşist terörün daha fazla yoğunlaştırılmasıdır. Türkiye faşizminin normali budur.

Öte yandan, herkesin bilmesi gereken şey; devrimcilerin, yurtseverlerin, demokratik güçlerin onlarca yıllık mücadele içinde büyük bedellerle yarattıkları büyük ve yılmaz direniş iradesi, kararlılığının bu tür kumpas davalarıyla bitirilemeyeceğidir. Tersine, onların faşist terörüne, halklarımızın devrimcilerin, yurtseverlerin, demokratik güçlerin Mahirlerin, Denizlerin, Kaypakkayaların, Mazlumların direniş iradesiyle daha güçlü biçimde direneceğiz!

Selahattinleri, Figenleri, Bülentleri, Alp’leri ve diğer tüm devrimci, yurtsever ve demokrat tutsakları halklarımızın direnişiyle özgürleştireceğiz!

Halkların Özgürlük ve İnsanca Yaşam Davası, Kumpas Davalarıyla Durdurulamaz!

Devrimci Tutsaklara Özgürlük!
Faşizm Yenilecek Halk Kazanacak!

Emek ve Özgürlük Cephesi