6 Mayıs Direniş ve Mücadelenin Sönmeyen Işığıdır! -EÖC

6 Mayıs 1972’de faşizmin idam sehpalarına halkların mücadele birliği ve kardeşliği şiarlarıyla, devrim ve sosyalizm sloganlarıyla çıkan Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan yoldaşlar aradan geçen 52 yılda mücadelenin sönmeyen ışığı olarak mücadelenin önünü aydınlatmaya devam ediyorlar.

Onların ışığının büyüklüğü ve gücü devrimi atılım ruhunu, öncü devrimci mücadele karakterini taşımasından kaynaklanıyor. Onlar 71 Atılımıyla Türkiye ve Kürdistan’da ilk kez tarihin çubuğunu devrime ve sosyalizme doğru geriye dönüşsüz olarak bükenler oldular. 30 Mart, 6 Mayıs, 18 Mayıs bu nedenledir ki, göndere çekilmiş kızıl bayraklardır.

Bugün yeni devrimci atılımları mayalandırma günüdür, Direnişleri büyütme, bir devrim hareketine dönüştürme günüdür. 71 Atılımının dersleri bugünün görevlerini anlama ve pratikleştirmek için hala önemli dersler içeriyorlar.

Bu bilinçle Deniz, Hüseyin ve Yusuf yoldaşların ölümsüz anıları önünde saygıyla eğiliyor, mücadelelerini devrime taşıma kararlılığımızı bir kez daha vurguluyoruz.

Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!
Deniz, Yusuf, İnan Savaşa Devam!
Tek Yol Devrim!

Emek ve Özgürlük Cephesi