Faşizme Karşı Newrozun Mücadele Ruhuyla Birleşelim! – EÖC -Sosyalist Barikat

FAŞİZME KARŞI NEWROZUN MÜCADELE RUHUYLA BİRLEŞELİM!

Newroz, 2022 yılında giderek canlanan işçi, emekçi, kadın ve Kürt ulusunun mücadelelerine güçlü bir ivme katarak geliyor.

AKP-MHP faşizminin Türkiye ve Kürdistan halklarına yaşamı zindan eden baskıları, zam yağmurları, düşük ücret zamları işçi sınıfının, emekçilerin, ezilenlerin isyan ve mücadele potansiyellerini her alanda büyütüyor. Türkiye ve Kürdistan’da emekçi halklar özgürlük ve insanca yaşam umutlarnı ve arayışlarını bir kez daha sokağa çıkarak, işyerlernde ve yaşamın her alanında gösteriyorlar.

Newroz, Kürdistan halkının özgürlük ve insanca yaşam arayışının en güçlü simgelerinden biridir. Newroz süreciyle birlikte alanlara çıkan ve çıkacak olan emekçi Kürt halkı, 2022’de de görkemli direnişleri geliştireceğini gösteriyor, gösterecek.

Türkiye ve Kürdistan’lı işçiler, emekçiler, kadınlar, gençler ve tüm ezilenler olarak birliğimizi, gücümüzü daha güçlü biçimde ifade etmek için Newroz’da mücadele alanlarını dolduralım. Birleşik mücadeleyi sokaklarda, meydanlarda örelim. Newroz’u direnişlerle başlayan 2022’de büyük kitlesel mücadelelerin başlangıç noktasına dönüştürelim.

Mücadele içinde birleşirsek AKP-MHP faşizmini yeneceğimiz kesindir. Bu bilinçle Kürdistanlı ve Türkiyeli işçilerin, emekçilerin ve ezilenlerin mücadelelerini, Newroz da daha da büyüterek 2022’yi kazanalım.

NEWROZ PİROZ BE!
BIJI NEWROZ, BIJI SOSYALİZM!
TEK YOL DEVRİM!

EMEK VE ÖZGÜRLÜK CEPHESİ

SOSYALİST BARİKAT