KARDEŞ LÜBNAN HALKINA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ!

KARDEŞ LÜBNAN HALKINA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ!
LÜBNAN HALKI DAYANIŞMAYLA BU FELAKETİN DE ÜSTESİNDEN GELECEKTİR!

Beyrut limanında yaşanan patlama sonucu kardeş Lübnan halkı yüzlerce insanını yitirdi. Binlerce insan yaralandı.

Yaşanan felakete ilişkin yapılan ilk açıklamalar bunun limanda depolanan kimyasal maddelerden kaynaklandığı yönünde. Sebebi ne olursa olsun, yaşanan felaketin kaynağı insan yaşamını hiçe sayan kapitalist sistemdir. Sistemin yarattığı benzer felaketler halklarımızda Soma işçi kıyımından ve benzeri felaketlerden biliyor. Yaşamın her alanında alınması gereken tebdirleri almayan, en temel iş ve yaşam güvenliği tebdirlerine bile vahşice „maliyetleri düşürme“ perspektifiyle yaklaşan kapitalist sistem her gün insanlığı yeni bir felaketle yüzyüze bırakıyor. Tüm tarihten biliyoruz ki, kapitalist sistem var oldukça bu felaketler de sürecektir.

Dünyanın emekçi halkları bu felaketler karşısında sadece üzülmekle yetinmeyeceklerdir. Dayanışmayla ve direnişle bu felaketlerin yarattığı yıkımlar aşmayı da başaracaklardır. Bugün tüm insanlığın önündeki öncelikli görev dayanışmayı ve dünyanın her yanında boyveren anti-kapitalist isyanları büyütmektir. Kapitalizmi bir bütün olarak ortadan kaldırmadan insanlığın yüzyüze kaldığı felaketleri de yenmemiz mümkün olamaz.

Bu bilinçle, son bir yıldır kapitalist sisteme karşı isyanlarla ayakta olan ve birleşen Lübnan halkının bu felaketi de dayanışmayla ve isyanını büyüterek yeneceğine inanıyoruz. Kardeş Lübnan halkına başsağlığı ve dayanışmamızı iletiyoruz.

KAPİTALİZM FELAKETTİR!
DAYANIŞMA VE DİRENİŞLE ÖZGÜR VE İNSANCA YAŞAMI KURACAĞIZ!
LÜBNAN HALKIYLA DAYANIŞMAYI BÜYÜTELİM!

EMEK VE ÖZGÜRLÜK CEPHESİ