DEVRİMCİ KAMUOYUNA (BİLGİLENDİRME)

DEVRİMCİ KAMUOYUNA
(BİLGİLENDİRME)

Hareketimiz THKP-C/MLSPB’nin adını kullanarak Rojava üzerinden açıklamalar yapan unsurlara ilişkin, devrimci yapılardan, geleneklerden dostlar ve yoldaşlar zaman zaman sorular sormakta, bilgi ve değerlendirmeler almak istemekteydiler.

Yoldaşlarımızın sözlü olarak gerekli bilgilendirmeleri yapmalarına ve tavrımızı ifade etmelerine rağmen, yazılı bir açıklama yapmamıştık. Dolayısıyla, bu noktada bir belirsizlik oluşmuştur.

Söz konusu insanlar, geçmişte hareketimizin yerel çalışmalarında yer alan sempatizanlar olup, daha sonra ayrılan unsurlardır.
Ayrılıktan sonra değişik isimler kullanmışlar, son zamanlarda da hareketin adını kullanmaya başlamışlardır.

Kobane olaylarının yoğunlaştığı ve çok sayıda insanın bölgeye gittiği süreçte bu insanlar da onlara katılmışlardır. Düşünsel ve pratik düzeyleri, geldikleri bu alanla uyuşmadığı için, karşılarına çıkan sorunları göğüsleyememişlerdir.

Sonuç olarak, ne yazık ki her geçen gün yeni savrulmalar yaşamışlardır.

Rojava’da bulunuşlarından yararlanarak, sosyal medya üzerinden yarattıkları sahte imaj ile hareketimizin tarihsel mirasını istismar edebileceklerini, devrimci kamuoyunu yanıltabileceklerini zannetmektedirler. yine sosyal medya üzerinden saldırı sürecine girmişlerdir.

Hareketimizin ismini kullanan bu unsurlar, şehitlerimiz adına açtıkları sahte sosyal medya hesapları üzerinden mesajlar yaymakta, saldırılarda bulunmaktadırlar.

Bütün bunlar, bu unsurlara ilişkin devrimci kamuoyunu bilgilendirmeyi zorunlu kılmıştır.
Bu insanlarla hareketimizin bir bağı yoktur. Gelinen noktada sözkonusu insanlarla temas kurulmamasına özen gösterilmesi önemlidir.

Devrimci ve demokratik örgüt, parti ve kolektifleri bağımsız devrimci ve demokrat insanları, bu unsurlara karşı duyarlılığa davet ediyoruz.

THKP-C/MLSPB
20 Ağustos 2021

Not: E-Posta yoluyla Sosyalistbarikat.com adresine gelen bu açıklamayı yayınlıyoruz.