NALAN ABLAYI / YOLDAŞI YİTİRDİK – EÖC

Nalan abla için Sosyalist Barikat ve Emek ve Özgürlük Cephesi adına yapılan açıklama;

ARKADAŞLAR, DOSTLAR, YOLDAŞLAR

Nalan ablamızı, Nalan yoldaşı  kansere karşı yürütüğü uzun mücadelenin ardından yitirdik.  Hepimizin, tüm devrimcilerin,  dostların ve ailesinin başı sağolsun.

 

Nalan abla 1970’lerde  mücadelemizin içinde boy vermiş bir direnç ve mücadele çiçeğiydi. 20’li  yaşlarının başlarında küçük  kasabada bir avuç devrimci olarak  girdikleri mücadelede büyük  değerler, mücadeleler yarattılar. Yerelden ulusala oradan evrensele  uzanan bir fikir ve mücadelenin  parçası oldular. Kariyer dertler  olmadı, küçük olsun benim olsun  dertleri olmadı. Kasabadan dört bir yana yayıldılar ve Devrimci  Sosyalist Hareketle tereddütsüz  biçimde buluşarak birleştiler. Daha  büyük mücadelelerin parçası oldular.

Nalan abla bu büyük akışın değerli  parçalarından biriydi. Nurettin’i  yitirdi, yıkılmadı. Bedrettin’i yitirdi  yıkılmadı. Onlarca yoldaşını yitirdi  yıkılmadı. Hep başı dikti. 12 eylül  işkencehanelerinde efsane bir direnişle faşizmin cellatlarını yendi. Halk sevgisi, ülke sevgisi, insanlık  sevgisi, yoldaşlarına bağlılığı onu dimdik ayakta tuttu.

Nalan abla hayatının bütününde hep  şehitlerimize yürekten bağlı kaldı. Halklarımızın kurtuluş  mücadelesinin ancak ve ancak  sosyalizmden geçtiği düşüncesine  bağlı kaldı. Sosyal şovenizme asla  bulaşmadı. Halkların birleşik  mücadelesinin haklılığına ve  enternasyonalizme hep inandı.  Değerleri konusunda hep uzlaşmaz  oldu. Sevgisini ve dostluğunu hep  paylaştı.

Tertemiz bir hayat yaşadı, tertemiz  sevgi ve yoldaşlık dolu anılar  bıraktı. Onu bu duygu ve  düşüncelerle hep hatırlayacağız. Şimdi yitirdiğimiz diğer yoldaşların,  devrimcilerin yanında.  Onu ve tüm yoldaşları yüreğimizde ve mücadelemizde yaşatacağız.

ANISI VE MÜCADELESİ HEP  YAŞAYACAK!

NALAN ABLA, NALAN YOLDAŞ  ÖLÜMSÜZDÜR!

SOSYALİST BARİKAT

EMEK VE ÖZGÜRLÜK CEPHESİ