MUZAFFER KAÇAR YOLDAŞI YİTİRDİK

Avrupa’da Devrimci Kurtuluş saflarına katılan yoldaşımız 1982 yılında Fransa’nın Colmar kentinde devrimci çalışmaları başlattı. Aktif olarak mücadelenin her yönüyle içinde oldu. Bütün ailesini ve olanaklarını seferber etti.

Colmar’da kurulan Arc-en-Ciel (Gökkuşağı) isimli derneğin faaliyetlerinde canla başla çalıştı. Sendikal etkinliklerin içinde oldu.

Bölgedeki çok sayıda göçmenin sorunlarıyla hem tercüman olarak hem de diğer ihtiyaçlarını gidermek için yakından ilgilendi.

Enternasyonal mücadelede de ön saflarda yer aldı. 1980’li yıllarda Fransız „Doğrudan Eylem“ grubuyla ilişkileri olduğu gerekçesiyle Belçika-Fransa tutuklandı. Belçika’da 6 yıl cezaevinde yattı. Paris’te de polisin gözaltı ve tehditleriyle karşılaştı. Avrupa oturumu iptal edildi 10 yıl o şekilde yaşadı. Düşman karşısında hiç bir taviz vermedi. Yılmadı, çıktıktan sonra yeniden devrimci faaliyetlerine devam etti.

Oğluna Ernesto Che Guevara ismini verdi.

Yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle bugün Fransa’nın Colmar kentinde yitirdiğimiz yoldaşımızı daima saygıyla anacağız. Devrimci mücadeleye verdiği emeklerle hep anılacak…

ANISI VE MÜCADELESİ HEP YAŞAYACAK!

8 Ağustos 2021

THKP-C/MLSPB