ALİ İHSAN UYSAL YOLDAŞ ÖLÜMSÜZDÜR!

ALİ İHSAN UYSAL YOLDAŞ ÖLÜMSÜZDÜR!

21 Şubat günü yitirdiğimiz Ali İhsan Uysal yoldaş 22 Şubat günü Soma’da Ularca köyünde yoldaşlarının, dostlarının ve Somalıların geniş katılımıyla yapılan cenaze töreniyle toprağa verildi.

Cenaze töreninde yoldaşlarının mesajı şöyleydi:
“Değerli dostlar, yoldaşlar..

Hayatının, duruşunun, zihninin merkezine devrim ve sosyalizm fikrini ve mücadelesini koymuş insanlar vardır. Umutlarının, hayallerinin, günlük yaşamlarının, ilişkilerinin, sohbetlerinin ekseninde hep devrim ve sosyalizm vardır. Böyle bir insanı, böyle bir devrimciyi, Ali İhsan yoldaşımızı yitirdik.

Ege’nin emekçi ve yoksul bir ailesinin çocuğu olarak başlayan hayat macerasını, bilinci, yüreği ve dünyası zengin, dopdolu ve başı dik bir mücadele tarihiyle, sonuna kadar örgüt ve devrim bilinciyle donanmış olarak, sımsıkı bir yürek olarak tamamladı.

İçinden geçtigimiz zorlu dönemde onun gibi, sadece yoldaşlarının değil, tüm devrimcilerin dostu ve yoldaşı olan bir doğal devrimci halk önderini yitirmek sadece bizim değil, tüm halkın, tüm devrimcilerin kaybıdır.

Onun anısını yaşatmanın, herşeyden önce onun sonuna kadar sahip çıktığı örgütlü devrimci mücadeleyi büyütmek, yeniden ayağa kaldırmak olduğunu biliyoruz. Onu bu bilinçle sahipleneceğiz, sahiplenelim.

Selam olsun Ali İhsan yoldaşa, selam olsun yüreği ve hayatı devrim ve sosyalizm uğruna mücadeleyle geçen tüm yitirdiklerimize. Hep bizimle ve hep en önde olacaklar.

ALİ İHSAN YOLDAŞ ÖLÜMSÜZDÜR!

ANISINI VE MÜCADELESİNİ YAŞATACAĞIZ!

TEK YOL DEVRİM!

EMEK VE ÖZGÜRLÜK CEPHESİ

SOSYALİST BARİKAT“