Ulucanlar Katliamı'nın sorumluları cezalandırılsın!
Ankara Merkez Kapalı Cezaevi'nde gerçekleştirilen planlı
bir operasyon sonucu,10 devrimci tutsak vahşice katledildi
ve onlarcası yaralandı. Tutsaklar 8 saat boyunca işkenceden
geçirildi. Devlet, Ulucanlar katliamıyla, hücre tipi
cezaevinin yolunu, bir kez daha kanla açmaya çalıştı.
Dışarıda işçi-emekçilere saldıran devlet, içeride ise
teslim alamadığı devrimci tutsakları katletme yolunu
seçti.
Biz aşağıda imzası bulunan işçi-emekçi örgütleri, demokratik
kurum ve kişiler olarak; buna bir kez daha izin vermeyeceğimizi
kamuoyuna duyuruyoruz.
l Ulucanlar'daki kanlı
operasyonun tüm sorumluluları tutuklanmalı ve cezalandırılmalıdır.
l Yaralı tutuklular, aileleri,
yakınları ve kitle örgütlerinin nezaretinde, hastahanede
tedaviye alınmalıdır.
l Ankara Merkez Kapalı
Cezaevi başta olmak üzere, siyasi tutukluların hapsedildiği
tüm cezaevleri SES, Tabipler Odası, Çağdaş Hukukçular
Derneği, Çağdaş Gazeteciler Derneği, Baro, İHD ve TİHV
gibi kurumların denetimine açılmalıdır.
l Ankara Merkez Kapalı
Cezaevi'nden diğer cezaevlerine sevk edilen hükümlüler,
istedikleri cezaevlerine gönderilmelidir.
l Hücre tipi cezaevleri
kapatılmalı, yapımları devam edenler derhal durdurulmalıdır.
Haber-Sen Anadolu Yakası Şb., Tüm Bel-Sen 6 No'lu Şube,
SES Aksaray Şubesi, Lastik-İş 1 No'lu Şube, Birleşik
Metal-İş 1 No'lu Şube, Deri-İş Tuzla Şubesi, Özçelik-İş
Kartal Şb., DİSK Limter-İş Gen. Mrk., Ali Rıza Küçükosmanoğlu
DİSK Nakliyat-İş Gn. Başkanı, Kızılırmak Müzik Grubu,
Kızıl Bayrak, Demokratik Mücadele Platformu, Partizan,
Özgür Barikat, Demokratik Haklar Platformu, Özgür Bir
Dünya İçin Kaldıraç, Direniş Gazetesi, Devrimci Mücadele,
Devrimci Çözüm, Proleter Devrimci Duruş, Odak, İşçi
Gazetesi, Gerçek Gazetesi, DAB-SEN Kağıthane Temsilciliği,
İstanbul Halkevleri, Tunceli Kültür ve Dayanışma Derneği,
Esenyurt Dayanışma Bürosu, Esenyurt İşçi Evi, ÖDP Büyükçekmece
İlçe Örgütü, HADEP Büyükçekmece İlçe Örgütü, SİP İl
Merkezi, Ahmet Tellioğlu SES Üyesi, Ali Yıldız Haber-Sen
Huk. Sek., Mehmet Ali Işık SES Anadolu Yakası Şb. Sekreteri,
Zuhal Gülen SES Üyesi, Boran Kutlu Eğitim-Sen 5 No'lu
Şb. Üyesi, Ercan Işık Genel-İş Sendika Yöneticisi, Salih
Karabağ Genel-İş Sendika Yöneticisi, Fikri Cenik Genel-İş
6 No'lu Şb. İşçi, Mevsim Gürvelük Genel-İş 3 No'lu Şb.
Başkanı, Nurettin Yüksek Genel-İş 3 No'lu Şb. Yöneticisi,
Kadir Doğutekin Genel-İş 5 No'lu Şb. Yöneticisi, Bora
Tan Genel-İŞ 4 No'lu Mali Saymanı, Hasan Turak Genel-İş
9 No'lu Şb. Başkanı, Mehmet Yıldırım Genel-İş 4 No'lu
Şube D. Başk., İbrahim Çoşkun Genel-İş 7 No'lu Şb. Yöneticisi,
Davut Şahin Genel-İŞ 7 No'lu Şube Temsilcisi, Yusuf
Turgut Genel-İş 7 No'lu Şb., Arif Kuday Genel-İş Trakya
Şb. Bşk., Fedal Öztürk Lastik-İş Şube Başk., Mehmet
Ali Tutan Lastik-İş Şb. Sek., Metin Yılmaz Lastik-İş
Mali Sekreteri, İbrahim Karadoruk Lastik-İş Kartal Şb.,
Muharrem Şahin Özçelik-İş Sen. İst. 2 No'lu Şube Başk.,
Celal Ovat DİSK Gida-İş Genel Sek., Yılmaz Gündoğdu
Emekli Sen Kartal Şb., Salih Tekmil Emekli Sen Şb. Sek.,
Talat Ertuna Emekli-Sen Yön., İlhami Şemen Emekli Sen
Yön., Hacı Yapıcı DİSK Limter-İş Gnl. Sek., Aşağı Mahalle
Halkevi, Hayri Erol ÖDP Kartal Yön. Krl. Üyesi, Hasan
Çimen HADEP Kartal İlçe Yönetim Krl. Üyesi, Zeynel Demirçivi
Genel-İş Anadolu 3 No'lu Şb. Başk., Cevahir Özdoğan
Eğitim-Sen 4 No'lu Şb., Ali Ünder Eğitim-SEn 4 No'lu
Şb., Erol Tuğ Eğitim-Sen 4 No'lu Şb., Ali Üneder Haber-Sen
And. Yak., Üzeyir Demirtaş Birleşik Metal-İş 2 No'lu
Şb. Bşk., Engin Özkan Birleşik Metal-İş Topkapı Şb.
Yönt., Celalettin Aykanat Birleşik Metal-İş Topkapı
Şb. Yönt., Süleyman Demir Birleşik Metal-İş Topkapı
Şb. Yönt., Yılmaz Bayram Birleşik Metal-İş Topkapı Şb.
Yönt., Seyfi Özcan Erka Balata Temcilcisi, Refik Çalışkan
Pancar Motor İşçisi, İsmail Aydın Pancar Motor İşçisi,
Erdinç Gürel Pancar Motor İşçisi, Serkan Çavuşoğlu Pancar
Motor İşçisi, Nurettin Akbıyık Pancar Motor İşçisi.
|